općina marčana

Kostešić više neće biti načelnik, IDS kandidira Predraga Pliška

0
Marijan Kostešić i Predrag Pliško
Marijan Kostešić i Predrag Pliško

Predsjednik Općinske podružnice IDS-a Marčana Denis Diković je na konferenciji za medije u Puli 23. veljače predstavio kandidata za načelnika Općine Marčana Predraga Pliška.

Četrdesetpetogodišnji diplomirani ekonomist Predrag Pliško zaposlen je u Zavodu za zapošljavanje u Puli kao rukovoditelj Odjela za financije i računovodstvo, a ukoliko pobijedi, zamjenit će jednog od najdugovječnijih istarskih načelnika - Marijana Kostešića. Kostešić, također član IDS-a je na toj poziciji praktički otkako postoji Općina, te se po dugovječnosti može mjeriti još samo s oprtaljskim načelnikom Aleksanderom Krtom. Pliško je pak dugogodišnji vijećnik u Općini Marčana, i kako je istaknuo predsjednik IDS-a Marčane Denis Diković „detaljno je upoznat sa svim planovima i projektima te čitavom problematikom općine.“

- U proteklom mandatu obnašao je i funkciju zamjenika predsjednika Vijeća, kazao je Diković dodajući kako „Pliško predstavlja odličan spoj mladosti i iskustva te osobu koja će predano raditi na dobrobit cijele zajednice, a poznavajući ga, neće odustati dok ne realizira svaku točku našeg programa“. Kandidat IDS-a za načelnika Općine Marčana Predrag Pliško na samom je početku kazao da mu je „velika odgovornost, ali i uzbuđenje i čast, ispred odlične ekipe ljudi istaknuti kandidaturu za načelnika Marčane. Njihova mi jednoglasna podrška i povjerenje govore da ćemo i ubuduće s istim žarom raditi na promociji i razvoju našeg mista“. Kazao je da će njegovi prioriteti biti povezivanje turizma i poljoprivrede te njihov dodatni razvoj, ribarstvo i marikultura, ali i unaprjeđenje infrastrukture i gospodarstva, kako bi dodatno smanjili nezaposlenost u općini.

- Imamo velike planove, nismo skromni kad je u pitanju budućnost naše općine, istaknuo je Pliško dodavši: - Naši mještani imaju zavidno iskustvo i znanje u području poljoprivrede, naša općina ima osobito vrijedna obradiva tla i zato ćemo naglasak staviti i na poboljšanje uvjeta u poljoprivrednoj proizvodnji i razvoju novih i očuvanje postojećih OPG-ova, a težimo i tome da Općina Marčana postane prepoznatljiva turistička destinacija s kvalitetnim sadržajima, kazao je Pliško te nastavio:

- Što se infrastrukture tiče, iznimno nam je bitno da su svi objekti u vlasništvu općine u funkciji razvoja, ali i na potrebnoj razini.  Zato nam je prioritet izgradnja južne zaobilaznice i rekonstrukcija ceste Radeki Polje – Loborika, a što se tiče dugogodišnjih projekata to je svakako izgradnja novog dječjeg vrtića i rekonstrukcija i nadogradnja osnovne škole u Marčani, pojasnio je Pliško uvrstivši među prioritete i modernizaciju čitave općine brzim i bežičnim internetom.

- Imperativ našeg rada oduvijek je suradnja i zajedništvo, stoga mi je veliko zadovoljstvo kad vidim da je sve više zainteresiranih mještanki i mještana koji nam pristupaju sa svojim prijedlozima, pohvalama, ali i kritikama, kazao je Pliško dodavši da su svi uvijek dobrodošli te zaključivši:

- Vjerujem da ćemo svjedočiti lijepoj priči relativno male općine, ali s velikim mogućnostima i svijetlom budućnosti!

Diković je zaključio da  je „temeljni zadatak IDS-a Marčane kontinuirano razvijati općinu i raditi na poboljšanju kvalitete života svih mještana. Vjerujem da smo dosad u tome uspjeli - prije svega zajedničkim snagama i suradnjom te uspješnim dijalogom općinske vlasti i mještana“. - No, naš mentalitet ne dopušta nam da se zadovoljimo učinjenim i da sad stanemo pod izlikom da smo dovoljno učinili, već suprotno, imamo još puno ideja i planova. Zato je pravo vrijeme da novim idejama i s novim timom ljudi pokrenemo još jedan razvojni ciklus naše općine, zaključio je Diković.

Predrag Pliško i Denis Diković

 

loading...

Posljednji komentari

Najnovije vijesti

Istarski Forum

Za sudjelovanje u Istarskom Forumu potrebna je prijava ili registracija i izrada profila

Prijava ili Registracija korisničkog računa

SOBAR/SOBARICA

Do: 07.06.2021.

ROVINJ-ROVIGNO, ISTARSKA ŽUPANIJA

SLAGAČ/SLAGAČICA ROBE

Do: 07.06.2021.

ROVINJ-ROVIGNO, ISTARSKA ŽUPANIJA

KUHAR/KUHARICA

Do: 07.06.2021.

ROVINJ-ROVIGNO, ISTARSKA ŽUPANIJA

KONOBAR/KONOBARICA

Do: 07.06.2021.

ROVINJ-ROVIGNO, ISTARSKA ŽUPANIJA