Foto Porečani bez iznenađenja izborili sljedeće kolo Europskog kupa

Piše: Siniša Žulić

22.09.2024 - 20:20
PONOVNO NAJEFIKASNIJI - Arman Ikanović (foto: Milivoj Mijošek)

I u drugom susretu prvog kola EHF Europskog kupa rukometaši Poreča bili su bolji od turskog Spor Tota te se tako plasirali u sljedeću rundu natjecanja. Iako večerašnja pobjeda nije bila toliko uvjerljiva kao subotnja, osim u prvih 15 minuta, Porečani su u potpunosti kontrolirali susret te na kraju došli do zasluženog slavlja zajedno sa svojim najvjernijim navijačima Šajetama.

Domaći rukometaši su na početku susreta dubokom obranom uspijevali neutralizirati gostujuće napade. Probleme im je tada zadavao tek kurpulentni pivot Demirezen, iznudivši nekoliko sedmeraca koje je pogađao Öztürk. S druge strane turski su rukometaši u obrambenim zadacima lovili Porečane po cijeloj svojoj polovici te na taj način doveli domaće rukometaše do brzopletih završetaka akcija. U prvoj četvrtini susreta gosti su imali prednost (4:5) sa tek jednim zgoditkom postignutim iz igre. No, raspucali su se tada Turci i preko Seymena stigli do osjetnijeg vodstva (5:8 - 19’). U posljednjih deset minuta Porečani nalaze rješenja i pukotine u ‘razbacanoj’ gostujućoj obrani te uglavnom preko Armana Ikanovića polako tope zaostatak i potom dolaze u vodstvo (14:13 - 28’). Vrlo dobar je na porečkim vratima bio Bruno Čopić, sakupivši na kraju ukupno 11 obrana.

Prednost od par zgoditaka prednosti domaći su rukometaši držali tijekom cijelog drugog dijela, ne dozvolivši turskoj momčadi da se rezultatski približe. Čak i u 45. minuti kada su Porečani na parketu bili s dva igrače manje gosti nisu uspijeli dostići porečko vodstvo (22:20). U porečkim redovima i ovoga puta je najefikasniji bio Arman Ikanović s 10 postignutih zgoditaka, a Marko Bajan imao je četiri pogotka od čega tri s linije sedmerca.

Poreč - Spor Toto 29:26 (16:14)

Sportska dvorana Veli Jože. Gledatelja 300.

POREČ: Bonić 2, Rušnjak 3, Boka 1, Krupić, Malinarich 2, Popović, Rađaković, Jaman 2, Ikanović 10, Ivanković 3, Bajan 4(3), Božić 1, Jelić, Ljubić 1, Čopić, Vladić.

SPOR TOTO SK: Pektas 3(1), Seymen 2, Olgun 1, Üçdag, Tinkir 4, Demirezen 4, Gümüsok, Keskin 1, Öztürk 7(6), Karakoc 1, Çelik 1, Günay 2, Kasirga, Civan, Göktepe.